Blog

Co když jste ještě nikdy netopili dřevem a zároveň toužíte po kamnech? Snad Vás tento článek dovede ke všem informacím, které budete potřebovat.

Velmi často jako kamnáři slýcháme dotazy, zda je možné stavět kamna i na místech bez elekřiny, nebo příjezdové cesty, či jak je třeba vybavit staveniště. Jsou to oprávněné dotazy a v tomto článku se na ně pokusíme odpovědět.

Automatická regulace hoření bývá poměrně běžnou součástí kamen, krbů a krbových kamen. U těžkých akumulačních kamen se na to ale můžeme dívat jinak.

Také byste chtěli pec, jakou mívaly vaše prababičky? Vařit a zároveň vytápět dům? Pak je potřeba zmínit, že dříve se žilo odlišným způsobem života. Ačkoliv staré „kachláky“ s plotnou, troubami a velkým ležením vypadají romanticky, musíme si uvědomit, že u takového kachlového sporáku se počítá s vařením po celý den.

Těžká akumulační kamna zvládnou obvykle vytopit celý dům. Nadto se v nich odehrává spalovací proces s vysokou účinností přes 90 %. Proč ovšem v krbových kamnech s účinností 85 % protopím dvakrát až třikrát více dřeva?