Ceník

Orientační ceník těžkých akumulačních kamen a sporáků

Cena těžkých akumulačních kamen i sporáků závisí na mnoha faktorech. Abyste měli lepší představu, jaké je cenové rozmezí, připravili jsme pro vás orientační ceník (uvedené ceny jsou bez DPH).

 • Těžká akumulační kamna umíme udělat od 300 000 (malý půdorys, jednoduchý tvar bez kachlů, nízký výkon, malá dvířka, bez trouby, bez automatické regulace hoření, bez výměníku, sporáku, stavba do 30 km dojezdu). V posledním roce byla naše kamna v rozmezí 380-460 000 Kč. Přesnou cenu vždy určíme až po 2D návrhu kamen. Vždy se však jedná o těžká kamna o hmotnostech 1800-3000 kg aktivní akumulační hmoty. V tomto ohledu neděláme kompromisy a neumíme stavby ošidit na kvalitě a funkčnosti. 
 • Teplovodní kamna (podíl energie do vody až 75%) vás přijdou zhruba o 100 000 Kč dráž díky teplovodnímu výměníku. Jinak je vše stejné jako u těžkých akumulačních kamen. 
 • Stolové sporáky umíme stavět od 90 000 a kobkové sporáky od 230 000 Kč (dle množství kachlů a kování). Složitější sporáky kombinované s ležením či topnou stěnou do jiných místností, pak dosahují spíše cen akumulačních kamen).
 • Návrh kamen či sporáku ve 2D + detailní rozpočet stavby stojí od 10 000 Kč + případná doprava k vám na stavbu. Návrhy fakturujeme předem, stejně tak jako konzultace a cestovní náklady na cestu k vám. Všechny přípravné práce jsou v ceně, takže při realizaci stavby jsou uhrazené platby odečteny z ceny díla a vy tak neplatíte nic navíc.  

Cenu ovlivňuje hlavně potřebný výkon kamen a jejich velikost, volba a počet kachlů, dvířek a složitost detailů, příslušenství či doprava na stavbu a ubytování kamnářů. Je běžné, že náročné zadání násobně navýší základní ceny uvedené výše. Každá stavba je originál a přesnou cenu umíme určit až po 2D návrhu kamen.

Ideální průběh procesu stavby kamen

 1. Na mail honza@krivonozka.cz mi napíšete Vaše zadání, popis potřeb, přání, ideální představy o kamnech a jejich funkčnosti a pošlete mi i kótované výkresy domu (půdorys 1NP, 2NP aj. řez domem, skladby konstrukcí, ze kterých je patrno, jak bude dům zateplen pro odhad potřebného výkonu. Klidně připojte fotky kamen, která se Vám líbí, ať mám představu kam míříte designově. Nebojte se napsat spíše více informací, pomůže to.
 2. Já zcela nezávazně a ZDARMA provedu základní analýzu situace a ověřím reálnost záměru a nastíním možnosti řešení a ideálně i cenové odhady, ať se můžete rozhodnout, zda Vám naše spolupráce bude dávat smysl.
 3. Pokud chcete v procesu pokračovat, uhradíte zálohu na přípravné práce a případně konzultace u vás či u mne (upřesním vám cenu návrhu vašich kamen i dopravy a konzultací). Zpravidla se jedná o 10 000 Kč na návrh ve 2D + případná konzultace a doprava
 4. Vytvořím návrh, tedy ručně kreslený 2D půdorys a pohledy na kamna a podrobný rozpočet stavby. S návrhem dále pracujeme, upravujeme, ladíme detaily, příslušenství kamen, povrchy apod.
 5. Společně s vašimi projektanty a profesemi řeším ukotvení kamen do projektu a přípravné práce dle naší stavební připravenosti. Plánujeme také termín realizace stavby kamen.
 6. Jakmile je podoba kamen jasná, tvoříme 3D návrh kamen na počítači, abychom ověřili vzhled kamen v prostoru a celkový design.
 7. Po odsouhlasení finalizuji rozpočet a objednáváme kachle, dvířka, kování apod. Materiály je třeba objednávat 2-3 měsíce předem! Prosím myslete na to s předstihem. 
 8. Následně odjedeme na stavbu a během 1 pracovního týdne je díky našemu sehranému týmu kamnářů vše postaveno. Pracujeme intenzivně a stihneme vše za 1 týden. Potřebujeme k tomu ale klid a prostor na stavbě a ideálně jsme tam sami bez dalších realizačních firem, abychom si navzájem nepřekáželi.

Cena kamen zahrnuje: 

 • Grafický návrh kamen i 3D vizualizace
 • Osobní návštěva při přípravě projektu, konzultace při přípravě staveniště pro stavbu kamen
 • Výpočet tepelných ztrát, dimenzování topidla, kótovaný projekt kamen ve 2D
 • Kompletní materiál využitý při stavbě
 • Práce na stavbě a příprava materiálů před stavbou, celkové náklady na dopravu

Poradenství

Obecné informace o kamnech i sporácích najdete v sekcích Chci kamna/sporákNávrhy kamen a Jak a z čeho stavíme. Další informace najdete na našem blogu nebo na videoblogu Jakuba Gajdy.

Poradenství (obvyklé minimum: 2–3 hodiny – příprava + konzultace + výsledná analýza) :

 • 1 500 Kč/hod (telefonicky, mailem, online videoschůzka či osobně u Vás či u mě v Dolejších Kunčicích) + 15 Kč za km pokud vyjíždím k Vám.

Samotná příprava, návrh a projekt kamen: 

 • Úvodní konzultace mailem či telefonicky je ZDARMA. Jde pouze o základní ověření proveditelnosti ve vašem případě a nastínění dalšího postupu. Je potřeba, abyste na mail zaslali vaše požadavky, zadání a podklady a informace o objektu (půdorysy 1NP, 2NP, řez, kvalita zateplení podlahy, střechy a fasády) pro ověření potřebného výkonu.
 • Konzultace a základní 2D návrh kamen + detailní rozpočet stavby - od 10 000 Kč + doprava na konzultace 
 • Kompletní příprava kamen včetně 3D modelu, koordinace projektantů i profesí, detailní výpočet tepelných ztrát, protokol o dimenzování – od 40 000 Kč + doprava na konzultace

Všechny přípravné práce v ceně, takže při realizaci stavby jsou uhrazené platby odečteny z ceny díla a vy tak neplatíte nic navíc.  

Máte-li o poradenství zájem, napište prosím na honza@krivonozka.cz.