Odkazy na články a reference

Můj příběh je jedním z vítězných tzv. Příběhů nadšení

Vyšel obsáhlý rozhovor se mnou v časopise ReGeNeRaCe, Speciál 3/2015. 

Rozhovor se mnou ve fulneckém zpravodaji.

 

Martina Valchařová, Kunín

Při rekonstrukci domu v Kuníně jsem se rozhodla oslovit Honzu pro stavbu kachloveho sporáku, který je zároveň zdrojem tepla pro celé patro domu. Honza přijel, popovídali jsme si a nakreslil plán sporáku , který se později s pár drobnými úpravami realizoval.  
Při další návštěvě Eliška - Honzova dcera nakreslila dokonalý plán sporáku na zeď, no a podle toho už se samozřejmě mohlo začít stavět;)
Honza mi přivezl vzorník kachlů a ukázal z nabídky různé druhy kování, ze kterých jsem si vybrala co se mi libilo. Realizace proběhla v naprosté pohodě, kluci si přivezli vše potřebné a práce jim šla od ruky jedna radost. Honza, Pavel a Aleš jsou skvělí řemeslníci a kluci, vřele můžu všem doporucit

 

Jan Bejdák
amatérský stavitel slaměnohliněného domku

Na odborném semináři Honza Křivonožka velice srozumitelnou a záživnou formou vysvětlil základní fyzikální principy tepelných zdrojů pro spalování dřeva. Ukázal spoustu obrázků z provedených zakázek a detailně vysvětlil jednotlivé rozdíly. Je to profesionál, který dělá řemeslo se zápalem a snaží se předat svoje zkušenosti užšímu publiku.

bejdak.jan@seznam.cz ~ 777 849 014

 

Tomáš Hradil
předseda Hnutí Brontosaurus Jeseníky

Včera jsem se vrátil ze zaniklé osady Zastávka (Stillstand) v Rychlebských horách. V minulém roce jsme zde postavili první hlíno-slaměný domek. Bylo brzké jaro, ale interiér nám vyhřívala příjemná hliněno-kachlová kamna, která nám zde za nekomerční náklady postavil náš kamarád Honza Křivonožka. Účastníci akce k nim mají svůj vztah, protože se na jejich vzniku mohli sami podílet. S Honzou, jako spolupracujícím lektorem a řemeslníkem, mám výborné zkušenosti. Jako lektor je srozumitelný, pro svoji věc zdravě zapálený, organizačně nadprůměrně šikovný, lidský a jeho motivace působí nekomerčně. Na své kurzy mnohdy dotáhne i „své lidi“, kteří je navštěvují právě proto, že jej znají a oceňují jeho přístupy. Líbí se mi jeho příběh: jako absolvent matematicko-fyzikální fakulty pověsil akademickou dráhu na hřebík a „zběhl“ ke klasickým a lidovým řemeslům. Prošel různými kurzy a procestoval různá místa. Bydlel rok v ekovesnici Záježová, kde se aktivně podílel na jejím rozvoji... a tak dál. Tato pestrá minulost a výsledky dávají důvěryhodnost jeho stylu práce a přesvědčení, že stará řemesla mají něco do sebe.

zanikla-osada-v-rychlebech.webnode.cz/pr… ~ thradil@jeseniky.org ~ 603 231 624


Míra Míkovec
lektor ekologické výchovy

S Honzou Křivonožkou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Manželka si vysnila schodiště, které on dokázal převést do reality k naší obrovské spokojenosti. Sehnal materiál, přivezl, na místě vše upravil a instaloval. Schody jsou dnes takovým ústředním bodem našeho domu. Já osobně jsem velmi ocenil, že v rámci práce jsem si mohl k řemeslu přičichnout a pár věcí si sám vyzkoušet. Dům si stavíme svépomocí. Na co nestačíme, najímáme řemeslníky. Honza Křivonožka zatím mezi ostatními dost vyčnívá a to si ještě myslím, že jsme měli doposud na řemeslníky štěstí. Je ovšem pravda, že s Honzou jsme si sedli i mimo práci. Mohu jen doporučit.


 

Zde jsou odkazy na videa o tom, co dělám

 

Pořad Fyzik na chalupě.

Napište nám